SOCIAL MEDIA

            

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Bejca Newcolours przeznaczona jest do barwienia wszystkich powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń. Posiada dobrą rozlewność, wysoką odporność na działanie światła i nie wykazuje efektu „krwawienia”, zarówno pod lakierem wodorozcieńczalnym, rozpuszczalnikowym oraz olejami. Wyraźnie podkreśla strukturę drewna.

 

Bejce Newcolours

BEJCA ORZECH 900 ml. BEJCA ORZECH 900 ml.
Cena:

55,50 zł

szt.
zobacz więcej
BEJCA  CZARNY 200 ml. BEJCA CZARNY 200 ml.
Cena:

18,50 zł

szt.
zobacz więcej
BEJCA  ORZECH 200 ml. BEJCA ORZECH 200 ml.
Cena:

18,50 zł

szt.
zobacz więcej
BEJCA  TEAK 200 ml. BEJCA TEAK 200 ml.
Cena:

18,50 zł

szt.
zobacz więcej
BEJCA BIEL 200 ml. BEJCA BIEL 200 ml.
Cena:

20,90 zł

szt.
zobacz więcej
BEJCA BIEL 900 ml. BEJCA BIEL 900 ml.
Cena:

70,90 zł

szt.
zobacz więcej
BEJCA POPIEL 200 ml. BEJCA POPIEL 200 ml.
Cena:

18,50 zł

szt.
zobacz więcej
BEJCA WENGE 200 ml. BEJCA WENGE 200 ml.
Cena:

20,90 zł

szt.
zobacz więcej

SPOSÓB STOSOWANIA:

Nadaje się do barwienia europejskich gatunków drewna, szczególnie polecana jest do barwienia dębu, jesionu i sosny. Podkreśla strukturę drewna dając efekt rustykalny, nie tworzy zakładek kolorystycznych przy malowaniu większych powierzchni. Bejca nadaje się zarówno do barwienia świeżych elementów z surowego drewna, jak i do odnawiania starych powierzchni (po ich uprzednim, dokładnym oczyszczeniu).

Zalecana ilość warstw: 1 – 2

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA I APLIKACJA:

KROK 1. Nowe elementy drewniane starannie wyszlifuj wzdłuż słojów aż do uzyskania odpowiednio gładkiej powierzchni. Stare powierzchnie wyszlifuj wzdłuż słojów, usuń stare powłoki lakiernicze, aż do uzyskania gładkiej powierzchni. Nie należy używać wełny stalowej. Przed nakładaniem bejcy powierzchnie odkurz.

KROK 2. Przed pobraniem bejcy z pojemnika należy dokładnie wymieszać całą jego zawartość. Operację mieszania należy prowadzić do momentu rozpuszczenia ewentualnego osadu znajdującego się na dnie pojemnika.

KROK 3. Pozostaw nie dłużej niż na 1 minutę (w zależności od temperatury otoczenia, gdy jest bardzo ciepło krócej), po czym zetrzyj nadmiar produktu wzdłuż słojów drewna za pomocą ręcznika papierowego lub niemechacącej się szmatki, czy suchego pędzla.

KROK 4. Pozostaw do wyschnięcia na min. 5 godzin. Po tym czasie proces koloryzacji można powtórzyć, jeśli oczekiwany kolor jest zbyt jasny. Należy pamiętać, że im więcej jest etapów koloryzacji, tym ciemniejszy będzie kolor malowanej powierzchni.

Aby nie uszkodzić wybarwienia nie należy matowić papierem ściernym zabarwionej powierzchni przed położeniem pierwszej warstwy lakieru, czy oleju.

 Wszystkie odcienie bejcy dekoracyjnej można ze sobą mieszać w nieograniczonych ilościach z wyjątkiem koloru Biel, który jest wyrobem z dodatkiem rozpuszczalnika w celu ochrony przed taninami zawartymi w drewnie dębowym.

 KROK 5. Barwienie wykonuj w temperaturze otoczenia od 15°C do 30°C.

KROK 6. Barwione elementy susz w temperaturze ok. 20°C przez minimum 5h.

KROK 7. Suszenie w temperaturze niższej nie powoduje żadnych negatywnych skutków, a jedynie wydłuża czas schnięcia.

KROK 8. Wybarwione elementy wykończ Lakierem Bezbarwnym - wykończeniowym do wnętrz Newcolours lub Olejem Twardym Newcolours zgodnie z instrukcją ich stosowania.

 

Zawsze dokonaj wybarwienia próbnego celem stwierdzenia zgodności odcienia z oczekiwaniami. Bejcę nanoś wzdłuż słojów drewna bezpośrednio na surowe drewno pędzlem płaskim, wałkiem z krótkim włosiem, tamponem z flaneli lub natryskiem.

Wydajność: do 10 m2 z 1L przy jednokrotnym nanoszeniu (w zależności od siły barwy i metody aplikacji oraz w zależności od podłoża i ilości użytego produktu).

CHRONIĆ PRZED MROZEM.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl